آدرس ما

 • گروه ساختمانی رویال
شهرک زعفرانیه قم کجاست

شهرک زعفرانیه قم، آینده دار ترین محله قم

شهرک زعفرانیه یکی از شهرک های استان قم است که در جنوب غربی این شهر و در مجاورت بلوار الغدیر و بلوار زائر واقع شده است. با ما همراه باشید تا با معرفی کامل، با این شهرک آشنا شویم.

شهرک زعفرانیه کجاست؟

شهرک زعفرانیه شهر قم از شمال به جاده قم-اراک، از شرق به بوستان علوی و دانشگاه قم و شهرک قدس، از غرب به بیمارستان امام رضا و فروشگاه آمال و از جنوب به بوستان الغدیر و دانشگاه آزاد اسلامی محدود می شود.

این شهرک به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و امکانات خوبی که دارد، به یکی از شهرک های پرطرفدار برای سکونت و سرمایه گذاری در شهر قم تبدیل شده است.

دسترسی شهری شهرک زعفرانیه قم

فاصله این شهرک تا مرکز شهر که حرم حضرت معصومه (س) است، حدود 13 کیلومتر می باشد که با خودرو حدود 15 دقیقه زمان برای طی کردن آن لازم است.

در حال حاضر راه های اصلی دسترسی به شهرک زعفرانیه عبارتند از:

 • بلوار الغدیر
 • بلوار زائر ( رودخانه قم )
 • جاده قم-اراک

روبروی این شهرک بوستان جنگلی علوی واقع شده است که یکی از بزرگترین بوستان های جنگلی قم با امکاناتی همچون: شهربازی، سورتمه، سینما، آلاچیق، پیست اسکیت و … می باشد.

در ادامه بلوار غدیر بوستان غدیر واقع شده که در آن رستوران٬ پیست کارتینگ٬ آب و تاب ( مرکز تفریحات آبی استان قم ) حضور دارند.

در این شهرک فروشگاه بزرگ آمال نیز واقع شده است که بزرگترین فروشگاه مواد غذایی قم محسوب می شود.

بهترین رستوران ها و تالارهای پذیرایی استان قم نیز در راستای بلوار غدیر احداث شده که امتیاز زیادی برای ساکنین این منطقه محسوب می شود.

در راستای بلوار الغدیر شما امکانات ورزشی و تفریحی مناسبی نیز خواهید داشت. بهترین سالن های ورزشی استان قم و همچنین رنگین کمان قم که در حال حاضر بهترین مرکز تفریحی کودکان است در بلوار غدیر احداث شده.

اگر دسترسی به شعب بانک های متعدد و ادارات برای شما مهم است این مکان ها عموما در بلوار غدیر و بلوارامین ( در امتداد بلوار غدیر ) واقع شده اند.

مزایای زندگی در شهرک زعفرانیه

زعفرانیه، یک شهرک تازه ساخت در شهر قم است. این شهرک امروزه به یکی از مناطق پر جمعیت قم تبدیل شده است.

در ادامه با برخی از مزایای این شهرک، زندگی و سکونت در آن را با هم بررسی می کنیم:

 • موقعیت جغرافیایی بی نظیر
 • امکانات تجاری مناسب
 • امکانات پزشکی مناسب ( بیمارستان امام رضا )
 • خیابان های عریض
 • قیمت مناسب مسکن
 • موقعیت استراتژیک سرمایه گذاری
 • دسترسی های عالی به نقاط مهم شهر

معایب زندگی در شهرک زعفرانیه

زندگی در هر شهر و منطقه ای مزایا و معایب خاص خودش را دارد اما شما می توانید با آگاهی از ویژگی های خوب و بد هر منطقه محل زندگی و شهر خود را برای زندگی بیابید.

معایب هر منطقه به معنای این نیست که این منطقه به طور کامل بد باشد، بلکه یعنی اگر این موارد در آن بهبود یابد به مکان بهتری تبدیل خواهد شد.

کارخانه های عموما غیر فعال سنگ: با توجه به سیاست های شهرسازی و انتقال کارخانه های سنگ از این نقطه شهر گاها شاهد فعالیت جزیی این کارخانه ها هستیم. اما اکثرا به عنوان انبار استفاده می شوند و آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند.

پروژه های متعدد در حال ساخت: با توجه به موقعیت مناسب این منطقه شرکت ها و سرمایه گذاران متعددی در حال سرمایه گذاری در این منطقه هستند و به فراخور این موضوع پروژه های در حال ساخت زیادی در این منطقه وجود دارد.

عدم تکمیل معابر: با توجه به در حال ساخت بودن بسیاری از پروژه ها در بخشی از شهرک هنوز معابر آسفالت نشده است. البته این امر بدلیل عبور خودروهای سنگین که باعث از بین رفتن آسفالت میشود انجام نشده است.

در نهایت تصمیم گیری در مورد اینکه آیا زندگی در این شهرک برای شما مناسب است یا خیر، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر به دنبال یک شهرک آرام و با موقعیت جغرافیایی مناسب، امکانات و زیر ساخت های مناسب و قیمت معقول و رو به رشد مسکن هستید، این منطقه می تواند یک گزینه مطلوب برای شما باشد.

سرمایه گذاری در شهرک زعفرانیه

سرمایه گذاری در شهرک زعفرانیه

برای محاسبه اینکه یک منطقه مناسب سرمایه گذاری است میبایست برخی موارد که در ادامه توضیح می دهیم را مورد بررسی قرار داد.

در ابتدا لازم بذکر است که هزینه ساخت آپارتمان حدودا 12 میلیون است و به متر مفید در اواخر سال 1402 و اوایل 1403 در سراسر کشور حدودا متری 17 میلیون تومان بدون هزینه های خلافی می باشد. پس از اضافه کردن قیمت زمین به مبلغ فوق، هزینه های مربوط به واحد مشخص می شود.

پس از به دست آوردن قیمت تمام شده ی واحد می بایست قیمت یک واحد آماده ی کلید نخورده در منطقه، با شرایط مشابه ساخت واحدی که مورد بررسی قرار داده اید را مورد مقایسه قرار دهید.

برای مثال در منطقه پردیسان قم هزینه تمام شده ساخت بین 20 تا 25 میلیون تومان است این در حالیست که قیمت روز فروش واحد آماده در این منطقه همین میزان می باشد پس ساخت و ساز و سرمایه گذاری در این منطقه سودی برای سازنده و سرمایه گذار ندارد.

طی بررسی  و محاسبه های بیشتر هزینه تمام شده واحد در مناطق انسجام قم و بنیاد قم حدودا 30 میلیون تومان و گاها هم بیشتر می باشد و قیمت روز آپارتمان در این مناطق کمی بیشتر از این عدد است. علت قیمت بالای زمین در این مناطق و کم بودن تراکم آن است. پس این مناطق هم سود چندانی ندارد یا اگر هم داشته باشد بسیار اندک است و توجیهی برای سرمایه گذاری ندارد.

حال منطقه پیشنهادی خود را مورد بررسی قرار میدهیم یعنی منطقه زعفرانیه قم:

در این منطقه قیمت زمین نسبت به تراکم طبقاتی اختصاص یافته بسیار مناسب اس. این بدان معناست که قیمت زمین نسبت به مناطق دیگر شهر پایین است. اما تراکم طبقاتی و ساخت بیش از مناطق مشابه می باشد.

قیمت تمام شده واحد ( ساخت + زمین ) در شهرک زغفرانیه حدودا 28 میلیون تومان علی الحساب قی الحال محاسبه شده است.

شایان ذکر است که قیمت واحد های آماده در این شهرک از متری 35 میلیون تومان تا متری 55 میلیون تومان ارزش کذاری و مورد معامله قرار می گیرد. این اختلاف قیمت مربوط به تفاوت در کیفیت ساخت و میزان قدرالسهم زمین مختص به هر واحد می باشد. شایان ذکر است آپارتمان های ساخته شده توسط گروه ساختمانی رویال در اواخر سال ۱۴۰۲ در حدود ۴۵ تا ۵۰ میلیون در حال معامله است.

جمع بندی:

سرمایه گذاری و ساخت در منطقه ای که زمینی ارزان، تراکم تعداد و طبقات زیاد و آپارتمان هایی با ارزش ریالی بالا دارد، بسیار منطقی و مقرون به صرفه می باشد.

ما مفتخریم که بستری با سود مناسب و امن در بخش مسکن استان قم برای شما عزیزان فراهم آورده ایم.

کلام آخر

با توجه به مزایا و معایب زندگی در شهرک زعفرانیه و برنامه ریزی های انجام شده برای توسعه این شهرک، می توان گفت: این شهرک، یک شهرک جدید، مناسب و رو به پیشرفت است.

4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید