آدرس ما

  • گروه ساختمانی رویال
پشیمانی پس از خرید

6 دلیل برای پشیمانی خریداران پس از خرید

در بازار خرید خانه‌ها، عجیب نیست که در جستجوی یک خانه سردرگم شوید و نکات مهم خانه را نادیده بگیرید. اغلب این اتفاق پس از مدتی زندگی در خانه به چشم می آید. یکی از دلایل اصلی پشیمانی از خرید خانه، عدم اختصاص زمان کافی برای پیدا کردن خانه مناسب است. همچنین پرداخت بیش از حد نسبت به بودجه هم موارد دیگری است که ممکن است به پشیمانی خریداران خانه منجر شود.

در این مقاله ما 6 دلیل برای پشیمانی خریداران پس از خرید یک خانه را برای شما آورده ایم:

خرید خانه‌ای که نیاز به تعمیرات  زیادی دارد

اگر ممکن بود، دوباره یک خانه جذاب با یک حیاط کوچک می‌خریدم. مراقبت از یک خانه با حیاط بزرگ نیاز به کار زیادی دارد. حدود 32٪ از خریداران اعلام کردند که پس از خرید خانه، پشیمان شدند از خرید خانه‌ای که نیاز به کار یا نگهداری بیشتر از حد انتظار دارد.

خرید خانه‌ای که خیلی کوچک است

چگونه فکر کردیم که می توانیم در این خانه زندگی کنیم. می‌توانستیم منتظر بمانیم تا خانه‌ای با فضای بزرگتر برای آشپزخانه و سالن بیابیم. با این خانه ما نمی‌توانیم مهمان‌ زیادی داشته باشیم و این در آشپزخانه کوچک بسیار دشوار است. حدود 33٪ از خریداران اعلام کردند که پس از خرید خانه، پشیمان هستند که خانه‌ای کوچکتر از نیاز واقعی خود خریده اند.

خرید خانه در مکان نادرست

ممکن است خانه‌ای را در مکانی بخرید که نه مکان مناسبی برای شما است و نه در آینده به عنوان یک سرمایه خوب می توان روی آن حساب کرد. حدود 28٪ از خریداران اعلام کردند که اگر می‌توانستند دوباره انتخاب کنند حتما در منطقه دیگری خانه می‌خریدند.

نگاه نکردن به محیط اطراف

گاهی اوقات افراد خیلی به خود خانه تمرکز می‌کنند و فراموش می‌کنند که محیط اطراف هم همانقدر مهم است. برای مثال، اگر نور خورشید را دوست دارید، مهم است که در سایه ساختمان های بزرگ نباشید. این موارد می‌تواند به پشیمانی پس از خرید خانه منجر شود.

عدم تحقیق کافی درباره فروشنده یا سازنده

ما یک خانه نوساز خریداری کردیم، اما به اندازه کافی تحقیق درباره سازنده و موارد مهم دیگر انجام ندادیم. خانه هنوز تکمیل نشده بود و ما مجبور به صرف زمان و تلاش زیادی برای تکمیل آن شدیم.اگر شما قصد خرید یک خانه نوساز دارید، حتماً سازنده را بررسی کنید. اگر یک خانه آماده می‌خرید، اعتبار او را بررسی کنید تا از بهترین سازندگان و به بهترین قیمت که برای شما ارزشمند است خرید کنید. انجام تحقیقات کافی می‌تواند از پشیمانی بعد از خرید خانه جلوگیری کند و به شما کمک کند تا تصمیمات با اطلاعات بیشتری بگیرید. این برای افرادی که برای اولین بار خرید می‌کنند، بسیارمهم است.

عدم انجام تحقیق کافی

پشیمانی از خرید خانه ممکن است بخاطر عدم انجام تحقیق کافی در مورد فروشنده و مشاور املاک و یا سازندگان باشد. تحقیق کافی می‌تواند از پشیمانی‌های خریداران خانه جلوگیری کند.

برای جلوگیری از پشیمانی از خرید خانه، مهم است که به مسائل مختلفی مانند تعمیرات، اندازه خانه، مکان و بودجه توجه کنید و تحقیق کافی انجام دهید. این یکی از مهم ترین 6 دلیل برای پشیمانی خریداران پس از خرید یک خانه میباشد. همچنین اهمیت دارد که لیستی از نیازها و خواسته‌های خود داشته باشید و به دقت آن را مدیریت کنید تا از انجام تصمیمات نادرست آتی جلوگیری شود.

از چه چیزهایی که در خانه کنونی‌تان وجود دارد لذت می‌برید، به این فکر کنید. استفاده از چه چیزهایی برای شما مهم است و حاضر به پرداخت مبلغ اضافی بابت آن هستید؟ یک لیست از این موارد تهیه کنید و با خانه‌ای که در نظر دارید مقایسه کنید. آیا قصد دارید فرزند داشته باشید و نیاز به یک اتاق برای او دارید؟ مطمئن شوید که درباره این موضوع به مشکل نخواهید خورد. آیا از کار کردن در حیاط یا تراس خوشتان می‌آید؟ اندازه و ترکیب حیاط را در نظر بگیرید.

تغییراتی مانند برداشتن دیوارها، اضافه کردن پنجره‌ها یا افزودن فضای اضافی به ساختار خانه می‌توانند هزینه‌های زیادی داشته باشند. بنابراین، به دنبال خانه‌هایی باشید که ویژگی‌های مهم مد نظر شما را داشته باشد. در نهایت، از یک چک لیست برای مقایسه نیازها و موارد مهم برای خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که برآورده کردن اولویت‌های شما با بودجه‌تان مطابقت دارد. همچنین واقع‌گرا باشید و از یک مشاور خوب مشاوره بگیرید تا انتخاب‌های بهتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید