آدرس ما

  • گروه ساختمانی رویال
خرید مسکن

7 راه خلاقانه پس‌انداز خرید مسکن

اگر شما آماده‌اید از مستأجر بودن تبدیل به مالک یک مسکن شوید، احتمالاً تردید دارید که چگونه می‌توانید پول کافی برای پیش‌پرداخت یک خانه جمع کنید، این را هم بدانید شما تنها نیستید. در واقع، جمع کردن پول کافی برای پیش‌پرداخت یکی از چالش‌های اصلی خریداران در سراسر ایران است.در زمانی که اجاره‌ها بالا هستند، توانایی پس‌انداز هر مقدار پول به عنوان یک مستأجر دشوار است. با توجه به متغیرهای بازار کنونی و نرخ‌های مسکن و پرداخت مبالغ بالای اجاره مسکن در برخی مناطق٬ گزینه اقتصادی‌تر خانه دار شدن خودتان است. امروزه نیمی از مستأجران به جای اجاره جدید به فکر خرید یک خانه هستند و 18 درصد از آنها روی این موضوع بسیار جدی تر هستند، این گزارش بر اساس اطلاعات سایت زیلو برداشت شده.آیا شما آماده‌اید از مستأجر بودن به مالک بودن تغییر مسیر دهید؟ در ادامه چند راه خلاقانه را برای تسریع در فرآیند پس‌انداز برای خرید خانه‌تان ارائه می‌دهیم. در این مقاله ما راه های خلاقانه برای پس‌انداز را برای شما آورده ایم:

1. پس‌انداز قدیمی

با برنامه‌ریزی و زمان، پس‌انداز گام به گام می‌تواند یک روش بسیار مؤثر برای تأمین پیش‌پرداخت شما باشد. این روش متداول‌ترین روشی بود که اکثر خریداران برای پس‌انداز پیش‌پرداخت خود انتخاب کردند. روش قدیمی پس‌انداز کردن همیشه آسان نیست و به ویژه زمان بر است. اگر می‌خواهید خرید کنید، صبر کردن به مدت طولانی ممکن است خسته‌کننده باشد. حتی بیشتر، به دلیل بازارهای بسیار گران و سطوح درآمدی کم، پیش‌پرداخت اغلب یک هدف متحرک است که شما بدنبال آن در حال دویدن هستید، زیرا قیمت‌های مسکن به شدت افزایش پیدا کرده و الزام به حداقل پیش‌پرداخت به همراه آن افزایش می‌یابد.

2. فروش اشیای غیرضروری

برخی زمان ها مخصوصا انتهای هر فصل (مثل قبل از بهار) زمان خوبی برای انجام تمیزکاری به حساب می‌آید. فروش لباس‌ها، مبلمان یا لوازم الکترونیک‌ قدیمی که دیگر استفاده نمی‌کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا مقادیر قابل توجهی پول جمع کنید و فضای خود را خلوت تر کنید. شما می توانید با سایت‌های آنلاین مختلف آگهی فروش این لوازم را منتشر کنید و با مشتریان ارتباط برقرار کنید. اگر فروش آنلاین با سلیقه شما سازگار نیست، می توانید از افرادی که خرید انجام می دهند کمک بگیرید.

3. کمتر خرج کنید

آیا واقعاً به چند ده عدد لباس یا چند موبایل نیاز دارید؟ آیا می‌توانید سرعت اینترنت خود را کاهش دهید؟ آیا اشتراک‌هایی دارید که بدون آنها هم می‌توانید زندگی کنید؟ آیا کلاس هایی می روید که واقعا به آن نیاز جدی ندارید ؟ اگرچه این‌ها شاید ایده‌آل نباشند، اما اگر قصد خرید یک خانه را دارید، باید با آن کنار بیایید تا بتوانید پول کافی پس‌انداز کنید. کاهش پرداخت‌های ماهیانه‌تان ممکن است به شما کمک کند تا سریع‌تر پول جمع کنید، فقط مطمئن شوید که پول این موارد را کنار می‌گذارید نه اینکه جای دیگر مصرف کنید و مبالغ در حساب شما باقی بماند.

4. در فضای کوچکتری زندگی کنید

اگر می‌توانید برای یک مدت زمان کوتاه به عنوان مستأجر در یک فضای کوچکتر زندگی کنید و یا به عبارتی خرج اجاره‌تان را کاهش دهید، ممکن است بتوانید هر ماه پول بیشتری جمع کنید. اگر می‌توانید از یک آپارتمان دو خوابه به یک خانه بدون خواب نقل مکان کنید یا یک خانه کوچک تر از آپارتمان فعلی شما که قادر است پول بیشتری را برای شما ذخیره کند هم بسیار کارگشاست.

5. کمتر خرج کنید

پس از کار، به تفریح بروید و کلی هزینه بابت این تفریحات انجام دهید، البته این کارها جذاب هستند اما کاهش این فعالیت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا پول بیشتری نگه دارید. به جای رفتن به سینما، یک فیلم را در خانه ببینید. اگر از جنبه‌های اجتماعی تمایل به رفت آمد زیاد دارید، دوستانتان را برای شب نشینی دعوت کنید.

یک روش برای کمتر خرج کردن در طول ماه این است که تلاش کنید آخر هفته ها مقداری از هزینه های خود کاهش دهید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که این موضوع چقدر در بیشتر شدن پس انداز شما موثر است.

6. جمع‌آوری مالی از طریق جمع‌سپاری

علاوه بر کاهش هزینه‌های شخصی، همیشه می‌توانید تلاش کنید تا پول پیش‌پرداخت خود را از طریق اطرافیان خود تامین کنید. بسیاری از خریداران مسکن با کمک گرفتن از دوستان و خانواده بجای هدایای مرسوم درخواست می کنند هدایا نقدی به طرفین پرداخت شود تا کمکی برای خرید خانه باشد. این راهکار یکی از مهم ترین راه های خلاقانه برای پس‌انداز میباشد. با این روش بدون توجه به اینکه پول به صورت وام باشد که نیاز به برگرداندن داشته باشد از اطرافیان خود بابت خرید خانه بعدی خودتان کمک می گیرید.

7. با کسب درآمد بیشتر خلاق شوید

اگر تمایل دارید در آخر هفته‌ها یا حتی پس از مشاغل روزانه خود کمی تلاش بیشتر کنید، داشتن یک شغل دوم می‌تواند به شما کمک کند تا بیشتر پول کسب کنید. شما می‌توانید تلاش کنید که در تاکسی های اینترنتی کار کنید و یا در رستوران‌ها سرویس دهید و یا کارهای دست خودتان را آنلاین بفروشید. شما می‌توانید خلاقیت بیشتری هم برای خود به کار ببرید. این راهکار یکی از مهم ترین راه های خلاقانه برای پس‌انداز میباشد.

اگر یک اتاق اضافی یا یک بخشی دارید که می توانید به دیگران آن را برای یک شب اجاره دهید و از آن کسب درآمد کنید. افراد زیادی تمایل دارند آن را از شما اجاره کنند و مبلغی را به شما پرداخت کنند. این راه ها می تواند کمک بسیار زیادی به شما برای خرید خانه بکند. شما راه های دیگری می شناسید ؟

دیدگاهتان را بنویسید