آدرس ما

  • گروه ساختمانی رویال
امتیاز پیش خرید آپارتمان

منظور از امتیاز در پیش فروش آپارتمان چیست؟

خرید امتیاز پیش فروش آپارتمان یکی از روش‌هایی است که افراد زیادی برای خانه‌دار شدن انتخاب می‌کنند. افراد به طرق مختلفی اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمایند که یکی از این راه‌ها، حق امتیاز می‌باشد.

امتیاز در واقع مبلغی است که فروشنده علاوه بر مبلغ واریزی، برای انتقال واحد خود از خریدار می‌گیرد تا حق عضویت خود را به خریدار واگذار کند.

در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری یا خرید خانه را دارید، خرید امتیاز پیش فروش آپارتمان گزینه‌ای عالی است که شما می‌توانید نسبت به برآورد اولیه و پرداخت اقساط آن اقدام کنید.

اینکه حق امتیاز چیست و چه عواملی بر آن موثر هستند و همچنین امتیاز پیش‌فروش آپارتمان چیست موضوعی است که در ادامه به بررسی آن به طور کامل پرداخته‌ایم، پس با ما همراه باشید.

حق امتیاز

عوامل تاثیرگذار بر امتیاز پیش‌خرید آپارتمان

عوامل متعددی وجود دارند که بر حق امتیاز تاثیرگذار هستند و در واقع این عوامل موجب شده‌اند که تفاوت قیمت حق امتیاز وجود داشته باشد. تا برخی از پروژه‌ها حق امتیاز بیشتری نسبت به پروژه‌های دیگر داشته باشند.

در صورتی که پروژه مورد نظر از موقعیت مکانی مناسب و مطلوبی برخوردار باشد، همچنین از کیفیت ساخت بالاتر و مصالح مورد قبول و مناسبی در ساخت آن بهره‌ برده شده باشد، قطعا سودآوری زیادی را در پی خواهد داشت.

عوامل دیگری همچون؛ دسترسی آسان و سهولت در رفت و آمد، نیز از جمله مواردی هستند که بر روی بالا بودن حق امتیاز پیش‌خرید آپارتمان تاثیرگذار می‌باشند.

امتیاز پیش‌خرید آپارتمان در زعفرانیه قم

خرید امتیاز یکی از روش‌هایی است که افراد برای خرید خانه یا سرمایه گذاری از آن استفاده می‌کنند. زمانی که امتیازی را خریداری می‌کنید، بایستی به جای دارنده قبلی امتیاز برای ساخت پروژه واریز انجام دهید.

حق امتیاز در پیش‌خرید آپارتمان در منطقه زعفرانیه گزینه‌ای مناسب جهت سرمایه‌گذاری است. این روش از سرمایه‌گذاری معمولا از سودآوری بالایی برخوردار است به خصوص اگر در منطقه مناسب و روبه ‌رشدی چون زعفرانیه قم باشد.

این منطقه از جمله مناطقی در قم است که به دلیل آب و هوای خوب و همچنین نوساز بودن می‌تواند انتخابی عالی برای پیش‌خرید آپارتمان باشد.

پروژه‌های مسکونی و تجاری زیادی در این منطقه در حال ساخت می‌باشند. این پروژه‌ها اکثرا متعلق به تعاونی‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی خاصی هستند.

نقاط خاصی از منطقه زعفرانیه که شامل؛ محدوده بوستان علوی، آمال و .. است به دلیل برخورداری از موقعیت خوب و امکانات رفاهی و تجاری متعدد، جذابیت بالایی برای سرمایه‌گذاری را دارا می‌باشند.

این قسمت‌ها به دلیل منحصربه‌فرد بودن و دسترسی آسان و.. از شرایط خوبی برای واگذاری حق امتیاز و انجام معاملات برخوردار هستند.

افرادی که در این پروژه‌ها دارای حق امتیاز می‌باشند، می‌توانند این حق عضویت را به مبلغی بیشتر از مبلغ پرداختی خود به خریدار بفروشند تا شخص خریدار از این حق امتیاز برخوردار شود.

نحوه محاسبه و ارزیابی قیمت امتیاز پیش‌خرید آپارتمان

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که نحوه تعیین قیمت امتیاز با توجه به چه معیارهایی تعیین و مشخص می‌شود. باید گفت که عوامل متعددی در این زمینه دخیل هستند که در ادامه به نحوه محاسبه این قیمت اشاره شده است.

1- تعاونی سازنده:

پروژه‌های مربوط به تعاونی‌های که از سابقه بالاتری برخوردار می‌باشند، استقبال بیشتر متقاضیان را دارند و همین امر موجب شده است که امتیاز آنها به سادگی خرید و فروش ‌شود.

2- موقعیت مکانی:

موقعیت مکانی پروژه بسیار مهم است. به نحوی که هرچه‌ قدر لوکیشن یا موقعیت مکانی پروژه مناسب‌تر باشد و از امکانات بیشتری برخوردار باشد، حق امتیاز بالاتری به دنبال دارد.

3- اقساط پروژه:

در صورتی که در پروژه‌ها مبلغ اقساط کمتر باشد، حق امتیاز رشد بیشتری دارد. دلیل آن هم این است که در زمان موعد اقساط، فروشندگان کمتری وجود دارند.

4- میزان پیشرفت پروژه:

از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت امتیاز می‌توان به پیشرفت فیزیکی پروژه اشاره کرد. چراکه با پیشرفت فیزیکی پروژه ارزش افزوده آن بیشتر و بیشتر خواهد شد.

مواردی که در بالا ذکر شد از جمله مواردی هستند که در تعیین قیمت امتیاز نقش بسیار مهمی دارند. در واقع عواملی زیادی هستند که بر نحوه تعیین قیمت امتیاز موثر هستند.

یکی دیگر از عواملی که در تعیین قیمت امتیاز تاثیرگذار است، میزان عرضه و تقاضای بازار می‌باشد. به عنوان مثال؛ در صورتی که پروژه‌ای فروشندگان محدودی داشته باشد، ممکن است به تنهایی قیمت را مشخص کند.

گروه ساختمانی رویال از جمله شرکت های ساختمانی معتبر و با سابقه در منطقه 4 قم می‌باشد که پروژه‌های موفق زیادی را در کارنامه کاری خود دارد. بهره‌گیری از تعاونی‌های معتبر و مطمئن در این حوزه به شما این امکان را می‌دهد که به سودآوری بالایی برسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه امتیاز در پیش‌خرید آپارتمان می‌توانید، با تیم پشتیبانی این مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید